Альтернативна енергія є невід’ємною частиною сучасного виробництва енергії та може бути знайдена скрізь – чи то сонячні колектори на дахах, вітряні турбіни чи біогазові станції.
Електрична енергія тече по мережі та використовується кінцевим споживачем з розетки та містить відповідний відсоток енергії, що надходить з альтернативних джерел енергії. Для оптимізації екологічного балансу, до прикладу, до бензину додається біоетанол.
Даний факт може створити уявлення, що розвиток виробництва альтернативних джерел енергії властивий сучасності. Але справа в тому, що людство використовувало альтернативну енергетику значно довше, ніж вважається.
Протягом 5000 років кінетична енергія використовувалась для приводу механічних конструкцій, як лісопилки, дробарки з водяними та вітряними турбінами. Природнє тепло сонця завжди було включене до архітектури будівель з метою підтримання відповідної внутрішньої температури. Геотермальна енергія використовувалась для обігріву бань та саун з давніх давен.
Електрифікація відкрила нові можливості для розвитку виробництв та технологій. Наступним логічним кроком стало виробництва електроенергії з використанням природних ресурсів.
У 1839 році Генрі Беккерель відкрив фотоефект – метод генерації електричної енергії з двох електродів з використанням сонячного випромінювання.
У 1866 році Вернер фон Сіменс винайшов електродинамічний генератор. З 1880 року гідроелектростанції виробляють комерційну електричну енергію.
Перша вітряна турбіна з’явилась наприкінці 1880-х років. Електроенергія з геотермальних джерел вперше була отримана ще у 1904 році.
Початок розвитку біогазових технологій було закладено ще у 17 ст. Перша задокументована біогазова станція була споруджена в Індії, а ідея, що лягла в основу базового підходу до біогазових станцій, запозичена з технології, розробленої для очищення комунальних стоків. А перша біогазова установка була споруджена у 1939 році.
В результаті досліджень Беккереля сонячної енергії, Чарльз Фрітц розробив перший функціональний сонячний елемент. Це було у 1954 році.
А у 1961 році було відкрито можливість виробництва енергії з приливів та відкрито першу приливну електростанцію.
І це лише декілька етапів на шляху до епохи виробництва альтернативних джерел енергії.