Біогазова станція з ТЕЦ - AgroBiogas

Комбіновані теплоелектростанції широко використовуються в біогазових установках. ТЕЦ – це фактично серце біогазової станції, оскільки робить біогаз придатним для подальшого використання у вигляді електричної та теплової енергії. Перш за все, когенератори встановлюються в якості енергетичного центру компаніями АПК, але також вони абсолютно застосовні і в проектах невеликої потужності для середніх і малих підприємств і домогосподарств.

ТЕЦ і біогазова установка для підприємств сільського господарства та домогосподарств

Всі без винятку реалізовані проекти біогазових станцій в Україні оснащені відповідними комбінованими теплоелектростанціями, які спалюють вироблені обсяги біогазу, перетворюючи його в електричну та теплову енергію.

У ряді розвинених країн, біогазові установки без когенератору перетворюють біогаз в биометан – аналог природного газу і подають його в газотранспортну мережу або на біогазові заправні станції в якості палива.

Взаємодія ТЕЦ і біогазової установки

Багато біогазових установок встановлюється безпосередньо на фермах, які займаються тваринництвом.

Екскременти тварин зброджуються у ферментері біогазової станції, а отриманий біогаз очищається від сторонніх газів і направляється на спалювання до когенераторів. Теплова енергія, що виробляється, частково використовується для власних потреб біогазової станції. Залишкова частина тепла може застосовуватися для обігріву робочих приміщень, виробничих цехів, або може бути спрямована на суміжні виробничі потреби.

Електроенергія, що виробляється частково також використовується на власні потреби виробництва біогазу, але переважаючий її обсяг найчастіше подається в електромережу.

Біогазова станція з теплоелектростанцією: приклади використання в житловому комплексі

У містечку Нижньої Австрії, побудований житловий комплекс, що складається з 26 будинків і декількох комерційних об’єктів. Даний комплекс забезпечений електричною і тепловою енергією за рахунок власної біогазової станції з ТЕЦ.

Біогазова установка переробляє органічні відходи сусідньої ферми, а також органічні відходи, що утворюються в районі. Для покриття пікових навантажень в комплексі також встановлено котел на деревній трісці, який вмикається в моменти, коли когенератор потребує більше палива. Така ТЕЦ з біогазовою установкою покриває 92% потреб в тепловій та електричній енергії виключно за рахунок регіональної відновлюваної органічної сировини та решток.

Ще одним схожим прикладом енергетичної незалежності за рахунок переробки органічних відходів в біогаз з подальшим його перетворенням в електрику і теплову енергію є селище неподалік від Праги. Населення становить 1100 людей, в селищі також є декілька ферм, амбулаторія, школа, спортивний комплекс і концертний зал.

У 2013 році населення селища прийняло рішення про відмову від викопних джерел енергії та перехід на альтернативне енергопостачання. З цією метою було реалізовано біогазову станцію, яка утилізує всі органічні відходи з подальшим виробництвом електричної та теплової енергії у когенераційних модулях.

Таких прикладів, насправді, дуже багато, і кожен з них підтверджує доцільність і ефективність переходу на поновлювані джерела енергії.