Окрім виробництва електричної та теплової енергії з біогазу, він також може бути паливом. Для цього біогаз підлягає обробці та подається в газову мережу.
Біогаз складається з 50-60% газу метану CH4, а також вуглекислого газу CO2. Природний газ на 98% складається із метану. Для подачі біогазу в мережу природного газу він повинен мати такий самий вміст метану, як і природний газ. Для цього з біогазу видаляється вуглекислий газ. З цією метою застосовуються різноманітні методи.
Коли у біогазі досягається вміст метану на рівні 98 %, його називають біометаном і він може подаватися в наявну газову мережу. Кожен автомобіль, який заправляється газом, може також без проблем заправлятись біометаном. Автомобіль, що працює на біометані, скорочує викиди вуглекислого газу до 90% порівняно з аналогічним автомобілем із бензиновим двигуном. Крім того, такий автомобіль обходиться водієві вдвічі дешевше з розрахунку витрат на пальне на кілометр.
Активний процес виробництва біометану з біогазу розпочався у 2006 році на біогазовій станції неподалік Мюнхена. На сьогодні понад 200 біогазових станцій із системою збагачення біогазу до біометану підключено до газової мережі. Біометан можна отримати в будь-якій точці та перетворити на електричну та теплову енергію, заправити газові автомобілі або зберігати протягом кількох місяців.
Якщо біометан стискати, то його також можна використовувати як паливо для вантажного транспорту та суден завдяки його високій енергетичній щільності.