Біометан – очищений біогаз - AgroBiogas

Під поняттям «біометан» мається на увазі оброблений (сирий) біогаз, який після обробки (сушка, видалення вуглекислого газу та десульфуризація) має ті самі властивості, що і природний газ, і може подаватись у мережу природного газу.

Біометан, що виробляється регіонально, робить важливий внесок в енергетичний перехід. Біометан може використовуватись достатньо гнучко, надійний та може зберігатись протягом довгих проміжків часу.

У транспортному секторі біометан являється однією з найбільш екологічно чистих та економічно ефективних альтернатив традиційним двигунам внутрішнього згорання та електроавтомобілям.

З хімічної точки зору, біометан ідентичний природному газу, а тому може та подається у мережу природного газу в ряді країн. Біометан – це ще один варіант застосування біогазу там, де наявна потреба в енергетичних ресурсах. Так, біометан можна використовувати не тільки для виробництва електричної та теплової енергії, але і в якості палива.

На даний момент в Україні немає жодної біогазової станції, що виробляє біометан, попри перспективність даної технології та широкому використанню її в ряді країн. Вірно, що переробка біогазу в біометан потребує технічних та енергетичних витрат.

Виробництво біометану має зміст, наприклад, при недостатній кількості споживачів енергії, що виробляється на місці розташування біогазової станції. В такому випадку, виробник біометану може на договірних умовах реалізувати продукт через дилерів нафтопродуктів або операторів АЗС. Для цього не вимагається безпосереднє фізичне сусідство із заправною станцією, оскільки оператор АЗС отримує природний газ з мережі, але оплата йде виробнику біометану, який подає відповідну кількість біометану. Після цього, водій заправляє транспортний засіб «віртуальним біометаном».

Такий підхід, до прикладу, застосовується у Німеччині, де в якості палива використовується понад 400 ГВт*год біометану, що відповідає 30.000 тонам біометану (для порівняння, реалізація природного газу в якості палива складає близько 177.000 тон в рік).

Коротка підказка про виробництво біометану (FNR, 2018)

Компанія АгроБіогаз реалізує проєкти біогазових станцій з виробництвом біометану. Плануєте біометанову станцію? Звертайтесь, ми впровадимо проєкт виробництва біометану!