Біогазова станція - AgroBiogas

Біогазова станція складається з наступних основних компонентів:

ПРИЙМАЛЬНИЙ РЕЗЕРВУАР

Вся сировина, що потрапляє на біогазову станцію, завантажується у приймальний резервуар. Призначення приймального резервуару – приймання органічної сировини та наступна її подача до метантенку. Приймальним резервуаром може бути резервуар для зберігання рідкої біомаси з мішалкою або контейнер з системою подачі твердої біомаси. Сировина подається до метантенку згідно регламенту технологічної карти.

МЕТАНТЕНК

Зброджування органічної сировини відбувається у безкисневому просторі у метантенку з повним перемішуванням. В конструкції метантенки обладнані мішалками, що забезпечують повне перемішування сировини у метантенках з метою уникнення утворення кірки, плаваючого шару та температурних кишень. Гідравлічний час утримання у метантенках, в залежності від біомаси, складає 20-45 діб. Зброджування найбільш ефективне або у мезофільному діапазоні температур (35-380С), або ж у термофільному діапазоні температур (50-550С). Комбіновані характеристики суміші біомаси дозволяють визначити оптимальний рівень температурного режиму біогазового виробництва. Гарна економіка виробництва потребує стабільності виробничих процесів. У конструкції наших біогазових станцій віддаємо перевагу зовнішнім теплообмінникам. Технічне обслуговування їх займає всього декілька годин, при цьому не потребує гальмування процесів біогазового виробництва.

ОЧИСТКА БІОГАЗУ

Окрім метану та двоокису вуглецю, біогаз також містить сірководень, що утворюється в результаті розщеплення сірковмісних білків, та інших супутніх газів. З метою уникнення корозії, перед подальшим використанням біогазу, необхідна десульфурація біогазу, тобто видалення з нього сірководню. Існує декілька методів видалення сірководню. АгроБіогаз пропонує як біологічну очистку біогазу, так і хімічну, у разі необхідності. Процес відбувається в окремому резервуарі скрубері, в результаті чого сірководень окислюється до елементарної сірки або сірчаної кислоти.

ГАЗОСХОВИЩЕ – ГАЗГОЛЬДЕР – ЗБЕРІГАННЯ БІОГАЗУ

Зберігання біогазу урівноважує коливання виробництва біогазу. Об’єм газосховище зазвичай дорівнює декільком годинам виробництва біогазу. АгроБіогаз пропонує різноманітні варіанти виконання та розташування газгольдерів. Газосховище може бути розташоване, як на метантенку, так і на резервуарі-сховищі дегістату, так і окремо наземно у вигляді сфери, в залежності від особливостей розташування біогазової станції, територіальних обмежень та інших особливостей проєкту біогазової станції.

РЕЗЕРВУАР-СХОВИЩЕ ДЕГІСТАТУ

Після зброджування у метантенку, дегазована біомаса перекачується до резервуару-сховища, де накопичується і зберігається до періоду внесення добрив. Зазвичай, об’єм резервуару-сховища розраховується на 6-8 місячний строк накопичення та зберігання дегістату. Альтернативним рішенням є процес концентрування дегістату. Резервуар-сховище може бути виконаний у вигляді циліндричного резервуару, закритого або відкритого типу.

АВАРІЙНИЙ ФАКЕЛ

В якості запобіжного засобу встановлюється аварійний факел для спалювання біогазу.

КОГЕНЕРАЦІЙНИЙ МОДУЛЬ – ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРИЧНОЇ ТА ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ З БІОГАЗУ

Вироблений біогаз – легкозаймистий, і перетворюється у електричну та теплову енергію у когенераційному модулі. Вироблена електрична енергія, зазвичай, подається в електромережу, або ж може використовуватись на власні потреби; теплова енергія може використовуватись для опалення бюджетного сектору або ж на власні потреби.

ВИРОБНИЦТВО БІОМЕТАНУ

Альтернативним рішенням є видалення з біогазу вуглекислого газу шляхом процесу збагачення біогазу. Збагачений біогаз, що в основному складається з метану, може бути розподілений у мережу природного газу.

Виникли питання?

Залиште інформацію для зворотнього зв'язку!