Використання біомаси у біогазовому виробництві найчастіше потребує забезпечення накопичення та зберігання протягом певного проміжку часу. Вміст вологи в біомасі часто високий, що сприяє підвищеній біологічній активності сировини, а тому умовам зберігання слід приділяти особливу увагу. У деяких випадках доречним підходом є підсушування сировини, що підвищує стійкість біомаси до зберігання. В інших випадках, більш доцільним є збереження підвищеного рівня вологості біомаси, до прикладу, шляхом силосування або компостування.
Оптимальне зберігання вологої біомаси залежить як від типу сировини, так і від подальшого її застосування. У певних випадках зберігання сировини впливає на попередню підготовку та обробку сировини перед подачею на біогазове зброджування. Наприклад, спільне силосування соломи та зеленої біомаси може збільшити потенціал метану соломи, що є корисним для подальшого використання у біогазовому виробництві. Компостування ж може поліпшити якість біомаси для поліпшення якості ґрунту.
Компанія АгроБіогаз досліджує наявні та пропонує оптимальні підходи щодо зберігання органічної сировини для біогазового виробництва. Ми допоможемо вам оптимізувати процеси зберігання різних видів біомаси.
Ми пропонуємо:
- Консультування з питань зберігання різних видів біомаси
- Планування та проведення експериментів зі зберігання в пілотних масштабах
- Вимірювання втрат під час зберігання, енергетичних втрат та стоків стічних вод при силосуванні біомаси
- Проведення аналізів якості біомаси до, під час і після зберігання, у тому числі визначення потенціалу метаногенезу, вмісту білку тощо