Вимірювання вихлопних газів когенераційної установки - AgroBiogas

Використання когенераційних установок для виробництва енергії має ряд переваг. Але для того, щоб оператор даного виробничого об’єкта, дійсно міг отримати максимальну користь, необхідно враховувати кілька важливих факторів, як своєчасне забезпечення відповідного технічного обслуговування і проведення вимірювання вихлопних газів. Останнє, зокрема, має бути частиною кожного регламентного обслуговування.

У цій статті розкриємо, чому вимірювання вихлопних газів настільки важливе, чому його слід проводити регулярно і що відбувається при дотриманні регламентних робіт.

В цілому слід зазначити, що когенераційний модуль підлягає контролю від викидів, і законодавчо передбачено дотримання граничних значень. Це означає, що контроль значень викидів є «обов’язковим» для кожного оператора установки: він повинен дотримуватися граничних значень і, як правило, підтверджувати їх щороку за допомогою проведення акредитованих вимірювань вихлопних газів.

У разі отримання незадовільних результатів вимірювання вихлопних газів, система повинна бути зупинена до тих пір, поки не будуть усунуті неполадки, не буде отриманий і підтверджений позитивний результат вимірювань вихлопних газів когенератора.

Щоб уникнути подібних сценаріїв, когенератори слід регулярно обслуговувати. Оскільки навіть якщо системи вважаються екологічно чистими і ресурсозберігаючими виробниками енергії та їх викиди, як правило, значно нижче, ніж при використанні традиційних концепцій з викопним паливом, вони все одно не обходяться повністю без викидів. Тому для роботи системи відповідно до екологічного законодавства важливо регулярно перевіряти всі викиди шляхом вимірюванням вихлопних газів.

Перевірці підлягають такі показники:

  • монооксид вуглецю СО – щорічно
  • оксид азоту NOx – щорічно
  • аміак – щорічно
  • оксиди сірки SOx – кожні 3 роки
  • рівень пилу – рекомендовано
  • формальдегід – щорічно

Робочі параметри двигуна і функціональне доочищення вихлопних газів відіграють ключову роль по відношенню до значень викидів когенераційного модуля. Вихлопні гази знаходяться в допустимих межах граничних значень тільки при оптимальному налаштуванні двигуна, в яку входять такі аспекти, як налаштування системи запалювання, показника надлишку повітря в двигуні, а також перевірка, тестування і, за необхідності, швидка заміна каталітичного нейтралізатору. Ці показники слід перевіряти перед щорічним вимірюванням вихлопних газів.

Що знижує кількість окремих забруднювачів повітря?

Монооксид вуглецю СО і формальдегід: кількість забруднювачів повітря знижується за допомогою каталітичного нейтралізатору окислення у вихлопній системі.

Оксид азоту NOx: на додаток до налаштувань двигуна (надлишок повітря) для зниження викидів NOx використовуються так звані системи SCR.

Оксиди сірки SOx: оптимальну якість газу і чисту камеру згоряння у гарному стані дозволяють знизити викиди SOx.

Вищевикладена інформація показує, що при вимірюванні вихлопних газів необхідно враховувати широкий спектр робочих параметрів. Якщо ці параметри невірні, це може привести до зупинок і, як наслідок, до колапсу виробництва енергії, що призведе до втрат продажів і швидкого зниження рентабельності системи когенерації.

Тому, якщо ви покладаєтесь на регулярне обслуговування когенератору, ви також підтримуєте всі параметри, граничні умови і системи, які впливають на викиди. У той же час ви підготовлені для вимірювань вихлопних газів. Крім того, ті, хто відмовляється від регулярного технічного обслуговування, в кінцевому підсумку змушений платити більше, ніж закладено на технічне обслуговування, тому що це приводить до великих витрат на ремонт.

Проблеми вимірювання вихлопних газів

Вимірювання вихлопних газів може виконуватись тільки акредитованими вимірювальними організаціями. Оскільки системний оператор повинен проводити вимірювання вихлопних газів щорічно, і дана процедура вимагає часу і зусиль, добре, якщо у вас є компетентний сервісний партнер, який візьме на себе всі завдання від введення в експлуатацію до вимірювання та можливого ремонту до успішного вимірювання вихлопних газів.

Яким повинен бути надійний сервісний партнер

На додаток до професійної компетенції і розумному співвідношенню ціни і якості при виборі сервісного партнера слід враховувати час зворотнього зв’язку, доступність і наявність запасних частин. Крім того, всім, хто шукає якісні та надійні послуги з вимірювання вихлопних газів своєї когенераційної установки, слід звернути увагу на наступні послуги:

  • регулярні перевірки
  • надійна підтримка усіма поширеними оригінальними запчастинами
  • гарантована наявність відповідного (спеціального) інструменту
  • комплексний пакет (включаючи ремонт, усунення несправностей, віддалене обслуговування, випереджаюче усунення несправностей)

Крім того, обраний сервісний партнер завжди повинен бути в курсі останніх досягнень в області обслуговування, ремонту і вимірювання викидів. Це також включає регулярне підвищення кваліфікації та навчання співробітників. Це єдиний спосіб гарантувати оптимальне і сучасне обслуговування когенераційної установки. Також важливо, щоб сервісний партнер пропонував індивідуальну підтримку, що враховує індивідуальні вимоги кожної серії двигунів.

Надійне обслуговування параметрів системи когенерації, пов’язаних з викидами, вкрай важливе. Системні оператори повинні заздалегідь усувати всі чинники, здатні вплинути на отримання позитивного результату вимірювання. Також важливо приділяти увагу відповідному обслуговуванню, щоб не зазнати неприємних (фінансових) сюрпризів. Ваш сервісний партнер також може надавати вам найкращу можливу підтримку вимірювання вихлопних газів з урахуванням ваших річних вимірювань викидів.