Скільки енергії міститься у біогазі - AgroBiogas

Коли ви плануєте використовувати біогаз для виробництва теплової та електричної енергії та/або охолодження, звичайно, необхідне розуміння того, скільки енергії міститься у біогазі.

Енергія, що міститься в біогазі, безумовно, залежить від органічної сировини, що переробляється, а також обраного технологічного рішення. Проте є базова характерна інформація про вміст енергії в біогазі.

Біогаз переважно складається з вуглекислого газу (СО2) та метану (СН4), а також незначної кількості супутніх газів, як N2, O2 та водяної пари. Єдиною горючою частиною біогазу є метан.

Вища теплотворна здатність чистого газу метану становить 39,8 МДж/м3, що відповідає 11,06 кВт*год/м3, і нижчу теплотворну здатність 35,8 МДж/м3. Для розуміння, теоретична теплотворна здатність 100 м3 біогазу приблизно у 0,65-0,7 рази вище вищої теплотворної здатності метану, що становить 27,68 МДж/м3.

При цьому слід звернути увагу, що через те, що вуглекислий газ дещо важчий, «біогаз середнього складу» (55–65% метану та СО2) має дещо вищу щільність 1,15 кг/м3, ніж чистий метан (0 75 кг/м3).

Порівняння теплотворної здатності різних видів палива

 

«Нормальний» біогаз

Відомо, що гаряче повітря піднімається вгору, і зі зростанням температури повітря його щільність знижується. Такі гази, як біогаз і метан, мають здатність розширюватися і стискатися при різних тисках і температурах, як повітря.

Для того, щоб точно описати кількість енергії в біогазі, температура та тиск біогазу коригується до «нормальної температури та тиску», що становить 200С або 298 градусів Кельвіна та тиск в 1 атмосферу або 101,3 кПа.

Звичайно, нормальна температура та тиск відрізняються від стандартної температури та тиску, але нормальний Нм3 має сенс, оскільки 200С – температура навколишнього середовища, яку також можна співвідносити.

Що це означає? Якщо біогазова станція знаходиться в холодному регіоні з температурою навколишнього середовища 100С і біогаз у метантенку знаходиться під тиском, що трохи перевищує атмосферне, то 1 м3 біогазу міститиме трохи більше енергії, ніж «нормальний» газ. Проте, якщо температура довкілля у регіоні становить близько 200С, то фактичний обсяг біогазу буде близьким до «нормального».