Чому важливе впровадження біогазових технологій? - AgroBiogas

У попередньому пості ми зосередили увагу на питаннях того, що саме робить біогазове виробництво настільки позитивним для клімату? Важливими аспектами є те, що виробництво біогазу є практично CO2– нейтральним, що біогаз контрольований та зберігається, що обсяги його практично не обмежені та постійно доступні, і що дане відновлюване паливо здатне забезпечувати потреби у теплопостачанні. Але це ще не все – є й інші причини, чому важливе розуміння та впровадження біогазових технологій, цих вагомих компонентів відновлюваної енергетики.

Біогаз сприяє досягненню регіональної енергонезалежності

Біогазові станції переважно розташовуються у сільській місцевості. І це вигідно, оскільки сприяє стійкому використанню біомаси на місцевості. Таким чином, можна уникнути витрат на закупівлю значних обсягів викопних видів палива, натомість розвивати та впроваджувати технології використання місцевої біомаси для виробництва енергоресурсів. Фермер отримує прибуток від виробництва електричної та теплової енергії, а отже досягає більшої стабільності й захищеності. Крім того, біогазове виробництво створює робочі місця, як безпосередньо на біогазовій станції, так і для сервісних центрів, виробничих, проектувальних та підрядних організацій тощо. 

Біогазова станція нейтралізує вплив органічних відходів на оточуюче середовище і здоров’я населення  

У господарствах, де відсутні біогазові станції, гній накопичуються, найчастіше на непідготовлених площадках, де в результаті процесів природного розщеплення органічної речовини утворюється парниковий газ метан, який піднімається в атмосферу та сприяє зміні клімату. Проте, якщо гній зброджується у біогазовій станції, метан не потрапляє в атмосферу і використовується для виробництва електричної та теплової енергії, а гній перетворюється на збалансовані біодобрива. 

Біодобрива заміщують мінеральні добрива

Біодобрива після біогазової станції являють собою високоякісні органічні добрива. Внесення їх на поля автоматично зменшує потребу у мінеральних добривах, для виробництва яких необхідна нафта. Біодобрива економлять водні ресурси і легко засвоюються рослинами, на відміну від необробленого гною. Крім того, практично відсутні викиди від зберігання та внесення біодобрив. Підтримуючи рівень поживних речовин шляхом виробництва збалансованих біодобрив, біогазові станції роблять значний внесок у кругообіг сільськогосподарської економіки. 

Біогаз сприяє декарбонізації енергосистеми

Біогаз може і повинен стимулювати перехід на відновлюване енергозабезпечення не тільки у секторі електроенергії, але і у секторі теплопостачання та мобільності. Тут потреба у діях значно вища, оскільки відновлювані джерела енергії все ще рідко використовуються у порівнянні з електроенергетичним сектором. Перехід на відновлювані джерела енергії повинен відбуватись у всіх секторах. Біогазове виробництво – з’єднувальна ланка між секторами, оскільки його можна використовувати в якості палива для виробництва електричної енергії, а також для виробництва теплової енергії та транспортування у формі біометану. Саме тому, що біогаз настільки універсальне відновлюване джерело енергії, він може зробити значний внесок у декарбонізацію енергосистеми. 

Біогаз може зробити ще більше для захисту клімату

Експерти визнають важливість біомаси та гнучких біогазових технологій для майбутнього, адже вони заповнюють маневрові потужності для балансування енергопостачання від інших, залежних від погодних умов, альтернативних джерел енергії, вітру та сонця. Крім того, біогаз можна використовувати для виробництва теплової енергії та, у перспективі, для перетворення його у біометан та постачання у газові мережі.